Ημερίδα Σταδιοδρομίας

Την Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023 το σχολείο μας σε συνεργασία με τη ΔΔΕ Πέλλας και την υπεύθυνη Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού κ. Αλμπάνη Μελίνα διοργάνωσε Ημερίδα Σταδιοδρομίας με καλεσμένους εκλεκτούς επαγγελματίες της περιοχής μας. Οι καλεσμένοι μας μοιράστηκαν τις επαγγελματικές τους εμπειρίες με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α τάξης του σχολείου μας, συζήτησαν για τις ιδιαιτερότητες και τις επαγγελματικές προοπτικές των επαγγελμάτων τους και έκαναν μια άκρως ενδιαφέρουσα και εποικοδομητική συζήτηση για την αγωνία της επαγγελματικής αποκατάστασης των νέων, δίνοντας στους μαθητές και τις μαθήτριές μας πολύτιμες συμβουλές. Στο πλαίσιο της ημερίδας οι μαθήτριες και οι μαθητές του τμήματος Α4 δημιούργησαν αφίσα υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού κ. Αλατζίδου Δόμνας και με την ευγενική υποστήριξη της πληροφορικού του σχολείου μας κ. Πεντερίδου Ευτυχίας. Αξίζουν συγχαρητήρια εκπαιδευτικοί και μαθητές/τριες για την πρωτοβουλία τους! Ευχαριστούμε θερμά για την παρουσία τους στην ημερίδα μας τους εκλεκτούς καλεσμένους μας κ. Παυλίδη Θεοδόσιο – Υποπυραγό, τον κ. Χαραμίδη Γρηγόριο – Αστυνομικό, τον κ. Μητκούδη Δημήτριο – Φυσικοθεραπευτή, τον κ. Γαϊτάνη Γεώργιο – Γεωπόνο και την κ. Κόκκαλη Ελένη – Αισθητικό, εκπαιδευτικό του σχολείου μας. Θερμές ευχαριστίες στον υποδιευθυντή του σχολείου μας κ. Καμπάνη Κυριάκο, σύνδεσμο Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού με τη ΔΔΕ Πέλλας για τη διοργάνωση της Ημερίδας.