ΑΥΓΟΜΑΧΙΕΣ!

Αδιαμφισβήτητα κάθε μετάβαση, μικρή ή μεγάλη, ενέχει δυσκολίες. Η Διοίκηση του σχολείου και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΕΠΑΛ Γιαννιτσών σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, προκειμένου να διευκολύνουν την ομαλή μετάβαση των μαθητών/τριών από την περίοδο των διακοπών του Πάσχα στη σχολική πραγματικότητα, διοργάνωσαν δράση που είχε ως αντικείμενο τις αυγομαχίες. Τη Δευτέρα 23/4/2023, ημέρα επιστροφής από τις διακοπές του Πάσχα, ο αύλειος χώρος του σχολείου μετατράπηκε σε πεδίο αυγομαχίας. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έφερε στο σχολείο μας κατακόκκινα φρεσκοβαμμένα αυγά και δώρα για τους νικητές αυγομάχους. Ανταλλάξαμε θερμές Πασχαλινές ευχές, τσουγκρίσαμε αυγά και μοιράσαμε δώρα – ακουστικά στους μαθητές και τις μαθήτριες που κατάφεραν να διατηρήσουν αναλλοίωτο το αυγό τους. Δεκατέσσερεις μαθητές/τριες, όσα και τα τμήματα του σχολείου μας, παρέλαβαν με χαρά το δωράκι τους από τα μέλη του Δ.Σ του συλλόγου Γονέων. Η επιστροφή των μαθητών/τριών μας στη σχολική πραγματικότητα σηματοδοτήθηκε από ζεστές αγκαλιές, θερμές ευχές, χαμόγελα, πειράγματα, νικητές και «ηττημένους» αυγομάχους! Επεράσαμε όμορφα και μπήκαμε στις τάξεις μας με κέφι και χαρά! Ευχαριστούμε από καρδιάς τον Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Αλατζίδη Ευστράτιο, τη γραμματέα κ. Ακρίτα Βιργινία, την ταμία κ. Αγιαννίδου Μαρία, την Αντιπρόεδρο κ. Γεωργιάδου Κική και την κ. Καϊσίδη Αναστασία, μέλος του Συλλόγου για την εξαιρετική συνεργασία και το ενδιαφέρον που δείχνουν για τα παιδιά μας! Και του χρόνου με υγεία! Χριστός Ανέστη!