Εκδήλωση για το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με θέμα “Σχέσεις στην Εφηβεία” και “Σεξουαλικά Μεταδιδόμενα Νοσήματα”.

Πιστεύοντας σθεναρά ότι η γνώση είναι δύναμη, ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας του Υπουργείου Παιδείας που υλοποιήθηκε στο σχολείο μας από την Επισκέπτρια Υγείας του Κ.Υ Γιαννιτσών κ. Θεοδωρίδου Μαρία . Το πρόγραμμα παρακολούθησαν οι μαθητές/τριες και των τριών τάξεων του σχολείου μας με διαφορετικές θεματικές ανά τάξη. Α’ τάξη – 2 συνεδρίες ανά τμήμα με διαφορά μίας εβδομάδας και θέμα “Σχέσεις στην Εφηβεία” και “Αντισύλληψη” αντίστοιχα. Β’ τάξη – 2 συνεδρίες ανά τμήμα με διαφορά μίας εβδομάδας και θέμα “Σχέσεις στην Εφηβεία” και “Σεξουαλικά Μεταδιδόμενα Νοσήματα” αντίστοιχα. Γ’ τάξη μία 2ωρη συνεδρία ανά τμήμα με θέμα “Τεχνικές χαλάρωσης” εν όψη της διαχείρισης του άγχους λόγω των επερχόμενων Πανελλαδικών Εξετάσεων! Ευχαριστούμε από καρδιάς την κ. Θεοδωρίδου Μαρία για την εξαιρετική συνεργασία που είχε με τους μαθητές/τριες του σχολείου μας! Εις το επανιδείν κ. Θεοδωρίδου! Η συνεργασία μας θα έχει και συνέχεια!