Η συνεργασία του 2ου ΕΠΑΛ Γιαννιτσών με το Δήμο Πέλλας συνεχίζεται!

Μετά τη συμμετοχή μας στις δράσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης του Δήμου Πέλλας σε θέματα ανακύκλωσης και κυκλικής οικονομίας, το σχολείο μας ανταποκρίθηκε θετικά στην πρόσκληση του Δήμου μας για την προμήθεια κάδου ανακύκλωσης μικρών ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών συσκευών και κάδου ανακύκλωσης τόνερ εκτυπωτών και φωτοτυπικών μηχανημάτων. Με τη συνεργασία αυτή ολοκληρώσαμε τη γωνιά ανακύκλωσης του σχολείου μας η οποία “φιλοξενεί” κάδους ανακύκλωσης για χαρτί, πλαστικά καπάκια, μπαταρίες, μικρές ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές και τόνερ εκτυπωτών και φωτοτυπικών μηχανημάτων. Στόχος μας είναι η ευαισθητοποίηση της σχολικής κοινότητας σε θέματα ανακύκλωσης και προστασίας του περιβάλλοντος. Παράλληλα η μαθήτρια της Β τάξης του σχολείου μας Ράγγου Ευθυμία του Αθανασίου έδωσε συνέντευξη στην ΕΡΤ 3 για το πρόγραμμα ανακύκλωσης που εφαρμόζεται στο σχολείο μας! Θερμά συγχαρητήρια στην Έφη μας και θερμές ευχαριστίες στην ΕΡΤ 3, το Δήμο Πέλλας και την κ. Ζαχαριάδου Κατερίνα, υπεύθυνη του τμήματος ανακύκλωσης του Δήμου Πέλλας.