Τσιγάρο; Δε γουστάρω!

Στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος Αγωγής Υγείας με τίτλο “Τσιγάρο; Δε γουστάρω!” οι μαθητές της παιδαγωγικής ομάδας έγραψαν 2 σενάρια: το ένα το υλοποίησαν σε μορφή βίντεο και το δεύτερο σε μορφή κόμικ ενώ παρουσιάστηκε σαν δρώμενο στην Ανθοέκθεση. Παράλληλα εξελίσσοντας τη φαντασία και το καλλιτεχνικό τους πνεύμα δημιούργησαν αφίσες με αντικαπνιστικό μήνυμα καθώς και ένα κολάζ που παρουσιάζει τα οφέλη από τη διακοπή του καπνίσματος και το οποίο στάλθηκε σε διαγωνισμό κατά του καπνίσματος.

Μπορείτε να δείτε το βίντεο

cool-cartoon-8613617Comic μέσω της ιστοσελίδας toondoo.com

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ_2 Οι αφίσες δημιουργήθηκαν με γνωστό πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας.

20141119_114937 20141119_114947 20141119_114957 Το κολάζ περιλάμβανε διάφορα όργανα του ανθρώπινου σώματος που άνοιγαν, με τη βοήθεια μαγνητών, σαν παραθυράκια αποκαλύπτοντας χρήσιμες πληροφορίες.

Ευχαριστώ όλους τους μαθητές που συνέβαλαν στην υλοποίηση του προγράμματος αυτού!

Καταγραφή